Informacje

Główna Informacje Części zamienne

Części zamienne do wyposażenia warsztatowego

Posiadamy wiele części potrzebnych do naprawy sprzętu warsztatowego.
Zamawiając u nas serwis możemy wykonać usługę kompleksowo sprzedając jednocześnie potrzebne części.

Okablowanie

Okablowanie (podnośniki, wyważarki, montażownice)

Przy serwisie, często potrzeba dodatkowym części, złączek, okablowania i innych małych elementów, które mogą być potrzebne w czasie konserwacji i napraw.

Liny synchronizacyjne do podnośników samochodowych

Liny synchronizacyjne (podnośniki)

Synchronizacja w podnośnikach dwukolumnowych czy czterokolumnowych bardzo często realizowana jest za pomocą stalowych lin synchronizacyjnych. Takie liny z czasem się zużywają. Stanowią również jeden z elementów zabezpieczających podnośnik dlatego ich dobra kondycja jest bardzo ważna. Zła kondycja lin często podowuje problemy przy odbiorze sprzetu w UDT.

Elektrozawór magnetyczny do podnośników

Elektrozawór (podnośniki)

Blok hydrauliczny w podnośnikach hydraulicznych posiada kilka zaworów i w zależnosci od objawów potrzeba jest wymiana lub regeneracja jednego z nich.

Rozdzielacz powietrza

Rozdzielacz powietrza (montażownice)

Często ten element wymaga odpowiedniej konserwacji lub wymiany. Aluminiowy czy plastikowy szybko i bez problemów możemy naprawić lub wymienić.

Ślizgi do podnośników

Ślizgi (podnośniki)

Brak odpowiedniego smarowania może spowodować uszkodzenie ślizgów wózka podnośnika. Warto odpowiednio smarować, gdyż sama wymiana jest czasochłonna i bardzo kosztowna - wymaga praktycznie pełnego demontażu podnośnika, oprócz demontazu kotw i kolumn.

Kotwy montażowe

Kotwy montażowe (podnośniki, wyważarki, montażownice)

W cenie usługi montażu wliczona jest już cena kotw montazowych. Ale zakotwić powinno się również wyważarki oraz montażownice, w szczególności te do kół ciężarowych. Często do podnośników samochodowych używane są kotwy chemiczne.

Nakrętka szybkomocująca

Nakrętki szybkomocujące (wyważarki)

W zależności od wału wyważarki nakrętki mogą być o różnej średnicy otworu środkowego np. (36mm, 40mm). Również ważny jest skok gwinu na wale np. 3mm. Aby odpowieddnio dobrać nakrętkę skonsultuj się z naszym serwisantem.

Płyta główna wyważrki

Płyta główna (wyważarki)

Płyta główna wyważarki jest jej najważniejszym elementem i jednocześnie najdroższym. Dlatego przed wymianą będziemy zawsze starali się najpierw ją naprawić. Niestety często wymiana płyty głównej jest jedynym sposobem na naprawę wyważarki.

Podkładki pod podnośniki

Gumy (podnośniki)

Słabej jakości gumowe podkładki do podnośników mogą szybko się zużywać. Sposób ich mocowania różni się w zależności od producentów, dlatego nie wszystkie podkładki będą pasować do wszystkich podnośników.

Stożki wyważarki

Stożki (wyważarki)

Stożki centrujące wykorzystywane są do prawidłowego mocowania koła na wale wyważarki. W zależności od średnicy otworu środkowego felgi wykorzystywane są różne rodzaje stożków centrujących.

Włącznik główny

Włącznik (wyważarki, montażownice, podnośniki)

Włączniki, przyciski, przełączniki i inne kluczowe elementy bez, których operacje na maszynach warsztatowych będą niemożliwe.

Gumy odbijacza

Guma odbijacza (montażownice)

Gumy, plastiki, nakładki, osłony i inne elementy, które w czasie normalnego użytkowania mogą się zużywać. Na zdjęciu gumowe osłony na bok montażownicy, która często się zużywa od opierania koła w tym miejscu.